Завдання на проектування та кошторис на проектно-вишукувальні роботи

Image

Складання Завдання на проектування та кошторису на проектно-вишукувальні роботи

Не вдаючись в юридичні нетрі оформлення інвестиційних проектів, розглянемо варіант ситуації, коли Замовнику необхідно на власній території чи об'єкті господарювання провести будівельні роботи. Уявімо, що у власника в наявності N-на кількість коштів і бажання провести на об'єкті якісь будівельні роботи (нове будівництво, реконструкцію, технічне переобладнання, капітальний ремонт або реконструкцію), а значить виникла нагальна потреба в проектно-кошторисній документації.
 
Процедура розробки проектної документації прописана в «Порядку розроблення проектної документації на будівництво об'єктів», який затверджений Наказом №45 Міністерства регіонального розвитку та житлово-комунального господарства України від 16.05.2011 р зі змінами, затвердженими Наказом №314 Міністерства розвитку громад і територій України від 17.12 .2019 р (надалі Порядок).
Для розробки будь-якої будівельної, в тому числі і проектно-кошторисної документації спочатку необхідні вихідні дані, складові яких визначаються в п. 4 Порядку, як:
  • містобудівні умови і обмеження;
  • технічні умови;
  • завдання на проектування.
Завдання на проектування об’єкта містобудування розробляється, затверджується та надається замовником генеральному проектувальнику на підставі містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки. Отримання технічних і містобудівних умов і обмежень розглядається в однойменному матеріалі сайту, тут поговоримо про складання Завдання на проектування. Скачати приклад складання Завдання на проектування можна перейшовши за посиланням нижче.
Завдання на проектування – розробляється виходячи з технічних і містобудівних умов і обмежень з урахуванням побажань Замовника до планувальних, архітектурних, інженерних і технологічних рішень об'єкта будівництва, його основних параметрів, вартості та організації його будівництва відповідно до вимог ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво », затверджений наказом Мінрегіону України від 04.06.2014 р № 163. Вихідний документ за формою Додатка Б ДБН А.2.2-3:2014.
Таки чином, для замовлення складання Завдання на проектування, Замовник повинен надати отримані у відповідних службах органів місцевого самоврядування - містобудівні умови та обмеження, у місцевих інженерних службах - технічні умови по підключенню об’єкта проектування до мереж комунікації.
Причому, підсумкові дані одного етапу, найчастіше, стають вихідними даними наступного. Наступним етапом реалізації будівельного проекту є визначення кошторисної вартості проектних, вишукувальних, науково-проектних робіт. В рамках передпроектної підготовки на основі наданих вихідних даних складається:
- кошторис на проектно-вишукувальні роботи - розраховується в залежності від функціонального призначення і виду проектованого об'єкта, шляхом застосування усереднених процентних показників вартості проектних робіт до розрахункової бази, згідно методів, викладених в ДСТУ Б Д.1.1-7:2013 «Правила визначення вартості проектно -вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво », затвердженого наказом Мінрегіону України від 08.08.2013 р № 374.
 Вихідні документи:
  • за формою №1-П Додаток В ДСТУ Б Д.1.1-7 діє до: 2013 - зведений кошторис на проектні та вишукувальні роботи;
  • за формою №2-П Додатки Г ДСТУ Б Д.1.1-7 діє до: 2013 - кошторис на проектні (вишукувальні) роботи;
  • за формою №3-П Додаток Д ДСТУ Б Д.1.1-7 діє до: 2013 - кошторис на виконання робіт.
Зображення І сторінки завдання на проектування